Дата правядзення
|
Мерапрыемства
|
Удзельнікі
|
Месца правядзення
|
Адказныя
|
09.01– 28.02
|
Экалагічная акцыя «Падтрымаем птушак!»
|
1 – 4,
выхаванцы рознаўзроставай групы
|
Тэрыторыя ўстановы
|
Амельчанка С.К.,
Шчурко Г.Ф.
|
Студзень
|
Акцыя ГА «БРПА», ГА «БРСМ»
«За любімую Беларусь!»
|
5 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Шыдлоўская А.Р.
|
14.01
субота
Дзень здароўя
|
Спартыўнае свята
«Зімнія гульні»
|
5 – 7
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г.
|
Акцыя
«Ад усёй душы»
|
1 – 11
|
Аг. Сялец
|
Класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
21.01
субота
|
Інтэлектуальны турнір «Што? Дзе? Калі?»
|
5 – 8
|
Кабінет № 17
|
І.А. Аліферчык
|
Працоўны дэсант «Прыгажосць вакол. Барацьба са смеццем»
|
1 – 4
|
Кабінет № 8
|
Богуш С.В.
|
Інфармбюро «Формула поспеху»
|
5 – 7
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
Круглы стол «Хто працуе, той і мае»
|
8 – 10
|
Кабінет № 15
|
Трафімовіч Н.Б.
|
Лыжная падрыхтоўка
«Усе – на лыжы»
|
1 – 11
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г.
|
Студзень
|
Спаборніцтвы «Кубак па валейболе»
|
8 – 11
|
Спартыўная зала
|
Валюшка А.Г.
|
Студзень-сакавік
|
Конкурс літаратурных работ вучняў «Залатое пёрка»
|
5 – 11
|
Кабінет № 15
|
Трафімовіч Н.Б.
|
28.01 субота
|
Пазнавальны марафон «Памяць пра мінулае – шлях да будучыні»
|
1 – 4
|
Кабінет № 5
|
Амельчанка С.К.
|
Пыталі – адказваем «Адказнасць і формы яе рэалізацыі. Крымінальная адказнасць непаўналетніх»
|
8 – 10
|
Кабінет № 13
|
Сурава М.А.
|
«Калядны квэст»
|
5 – 7
|
Кабінет № 17
|
Аліферчык І.А.
|
01.02 – 28.02
МЕСЯЧНІК ГРАМАДЗЯНСКА-ПАТРЫЯТЫЧНАГА ВЫХАВАННЯ,
ПРЫСВЕЧАНЫ ДНЮ АБАРОНЦЫ АЙЧЫНЫ І ЎЗБРОЕНЫХ СІЛ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
|
Аліферчык І.А., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў, выхавацелі дашкольнай адукацыі
|
Люты
|
Класныя мерапрыемствы, прысвечаныя Дню воінаў-інтэрнацыяналістаў
|
1 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
Люты
|
Выстава плакатаў «Здорава быць піянерам!»
|
5 – 8
|
Фае 2 паверха
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Люты
|
Конкурс «Палескія рабінзоны»
|
5 – 8
|
Кабінет № 17
|
Шыдлоўская А.Р.
|
01.02 – 11.02
|
Агляд-конкурс дзіцячай творчасці «Ратавальнікі вачыма дзяцей»
|
1 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Шыдлоўская А.Р., класныя кіраўнікі 1 – 11 класаў, выхавацелі дашкольнай адукацыі
|
03.02
|
Музейны занятак «Дзень юнага героя-антыфашыста»
|
5 – 11
|
Музей
|
Аліферчык І.А.
|
04.02
субота
|
Гульня-падарожжа «Нам засталася спадчына»
|
1 – 4
|
Кабінет № 7
|
Радкевіч Н.У.
|
Квіз «Піянеры-героі»
|
7 – 8
|
Музей
|
Аліферчык І.А.
|
Гадзіна зносін«Дзень юнага героя-антыфашыста»
|
5 – 6
|
Пакой дзіцячых і маладзёжных аб'яднанняў
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Вечар сустрэчы выпускнікоў «Гартаючы школьны альбом»
|
7 – 11
|
Актавая зала
|
Сурава М.А.
|
11.02
субота
Дзень здароўя
|
Гульнёвая праграма «Героі спорту»
|
1 – 4
|
Спартыўная зала
|
Валюшка А.Г.
|
«Алімпійскі квіз»
|
5 – 7
|
Кабінет № 14
|
Хілько Т.М.
|
Тэст-віктарына «Добрыя звычкі – нашы сябры»
|
8 – 11
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
13.02 – 25.02
|
Маладзёжны эпісталярны конкурс
|
5 – 11
|
Кабінет№ 9
|
Раманчук Т.І.
|
18.02 субота
|
Гісторыя з запісной кніжкі «Дзе гэта вуліца, дзе гэты дом»
|
1 – 4
|
Кабінет № 12
|
Аліферчык І.А.
|
Прафсаюзны ўрок «Моладзь і прафсаюз»
|
5 – 7
|
Кабінет № 4
|
Гальчун Н.У.
|
Дыскатэка «У коле сяброў»
|
8 – 11
|
Актавая зала
|
Пракапеня М.І.
|
20.02 –
25.02
|
Класныя мерапрыемствы, прысвечаныя Дню барацьбы з наркотыкамі
|
1 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
25.02 субота
|
Спаборніцтвы па кулявой стральбе «Юны стралок»
|
3 – 11
|
Цір
|
Кот В.Л.
|
Віктарына «У мінуўшчыне – вытокі, з якіх выйшаў ты»
|
1 – 4
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
Зімовыя забавы «Масленіца»
|
5 – 7
|
Спартыўная пляцоўка
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Наведванне в/ч 23324 «Адзін дзень у арміі»
|
5 – 8
|
В/ч 23324
|
Аліферчык І.А.
|
01.03 – 31.03
МЕСЯЧНІК ПА ПРАФАРЫЕНТАЦЫІ
«ТВОЙ ПРАФЕСІЯНАЛЬНЫ ВЫБАР»
|
Класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
Сакавік
|
Акцыя «Мы грамадзяне Беларусі»
|
5 – 8
|
Кабінет № 17
|
Шыдлоўская А.Р.
|
04.03
|
Конкурс песні на замежнай мове «MusicLand»
|
6 – 10
|
Актавая зала
|
Сурава М.А.
|
06.03-11.03
|
Класныя мерапрыемствы, прысвечаныя Міжнароднаму жаночаму дню
|
1 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
04.03 субота
|
Падарожжа «Сцежкамі малой радзімы»
|
1 – 4
|
Кабінет № 8
|
Богуш С.В.
|
Відэаэкскурс «Гераічная, таямнічая…»
|
5 – 7
|
Кабінет № 12
|
Аліферчык І.А.
|
Гадзіна зносін «Унікальныя помнікі»
|
8 – 11
|
Кабінет № 15
|
Трафімовіч Н.Б.
|
06.03-18.03
|
Выстава тэхнічнай творчасці «Вырабы з другаснай сыравіны»
|
1 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Лісіцкая М.У., класныя кіраўнікі 1 – 11 класаў
|
11.03
субота
Дзень здароўя
|
Аўкцыён карысных парад
«Хочаш быць здаровым – усміхайся»
|
1 – 4
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
Спаборніцтвы па міні-футболе «Залатая буца»
|
5 – 9
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г.
|
Музычны марафон «Адпачываем з карысцю»
|
7 – 11
|
Актавая зала
|
Лісіцкая М.У.
|
15.03
|
Адкрыты дыялог «Канстытуцыя – сіла асноўнага закона»
|
1 – 11
|
Кабінет № 17
|
Аліферчык І.А.
|
15.03
|
Акцыя «За любімую Беларусь!»
|
1 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Аліферчык І.А.
|
13.03 – 18.03
ТЫДЗЕНЬ ФІНАНСАВАЙ ГРАМАТНАСЦІ
|
Пракапеня М.І.
|
Сакавік-верасень
|
Конкурс «Упрыгожым Беларусь кветкамі»
|
5 – 11
|
Тэрыторыя сельвыканкама
|
Лісіцкая М.У.
|
17.03
|
Гульня «Знаўцы фінансавай граматнасці»
|
9 – 11
|
Кабінет № 16
|
Пракапеня М.І.
|
18.03 субота
|
Гульня «Ставім рэкорд»
|
1 – 4
|
Кабінет № 7
|
Радкевіч Н.У.
|
Дыялог пра галоўнае «Асноўны закон»
|
5 – 7
|
Кабінет № 12
|
Аліферчык І.А.
|
Эстафета карысных спраў «З людзьмі і для людзей»
|
8 – 10
|
Кабінет № 17
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Сакавік
|
Класныя мерапрыемствы, прысвечаныя Дню Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь
|
1 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Аліферчык І.А., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
Сакавік
|
Спаборніцтвы па міні-футболе
|
7 – 8
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г.
|
20.03 – 25.03
|
Экалагічная акцыя па пытаннях паасобнага збору адходаў і іншых другасных матэрыяльных рэсурсаў «Хто, калі не мы!»
|
1 – 11
|
Фае 1 паверха
|
Лісіцкая М.У., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
24.03
|
Конкурс акцябрацкіх груп «Суперзорачка»
|
1 – 4
|
Актавая зала
|
Шыдлоўская А.Р., класныя кіраўнікі
1 – 4 класаў
|
25.03 субота
|
Практыкум «Майстэрства без меж»
|
1 – 4
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
Відэаэкскурс «На хвалях лёсу»
|
5 – 7
|
Кабінет № 14
|
Хілько Т.М.
|
Лікбез «Тэлефонны этыкет»
|
8 – 10
|
Кабінет № 12
|
Аліферчык І.А.
|
27.03 – 01.04
ТЫДЗЕНЬ ДЗІЦЯЧАЙ КНІГІ «МАРЫ БЫВАЮЦЬ РОЗНЫЯ»
|
Неліповіч Т.М.
|
01.04 субота
|
Гадзіна пытанняў і адказаў «Скарбы Сялецкага краю»
|
1 – 4
|
Кабінет № 4
|
Гальчун Н.У.
|
Віртуальная экскурсія
«QR-код «Лічбавая зорка»
|
5 – 7
|
Кабінет № 12
|
Аліферчык І.А.
|
Прэзентацыя «Патрабаванне часу»
|
8 – 11
|
Кабінет № 16
|
Пракапеня М.І.
|
03.04
|
Мерапрыемствы, прымеркаваныя да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі
|
1 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Аліферчык І.А., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
03.04
|
Акцыя, прымеркаваная да Сусветнага дня распаўсюджвання інфармацыі аб праблеме аўтызму «Без бар'ераў»
|
5 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Класныя кіраўнікі
5 – 11 класаў
|
03.04 – 08.04
ТЫДЗЕНЬ ПРАВАВЫХ ВЕДАЎ
|
Аліферчык І.А.
|
08.04
субота
Дзень здароўя
|
Творчы конкурс чытальнікаў «Жывая класіка»
|
1 – 11
|
Актавая зала
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Спаборніцтвы «Рухайся да здароўя»
|
5 – 7
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г.
|
Практыкум «Небяспекі, якія падпільноўваюць сучасную моладзь»
|
8 – 10
|
Кабінет № 13
|
Сурава М.А.
|
Медыяазбука «Ведаю. Магу. Раблю»
|
8 – 11
|
Актавая зала
|
Аліферчык І.А.
|
10.04 – 15.04
|
Фларыстычны конкурс «Кветкі Перамогі»
|
1 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Лісіцкая М.У., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
15.04 субота
|
Акадэмія навук «Проста космас»
|
1 – 4
|
Кабінет № 8
|
Богуш С.В.
|
Акцыя «Добрае сэрца»
|
9
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
Спаборніцтвы атрадаў ЮІДР «Правілы – закон дарогі – выконваць трэба ўсім строга»
|
5 – 8
|
Спартыўная пляцоўка
|
Аліферчык І.А., класныя кіраўнікі
5 – 8 класаў
|
Спаборніцтвы па футболе
|
6 – 9
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г
|
17.04 – 22.04
ТЫДЗЕНЬ ЭКАЛАГІЧНАГА ДЭСАНТУ
(тэрыторыя ўстановы і аг.Сялец)
|
Лісіцкая М.У., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
17.04
|
Прадстаўленне «Свята Вялікадня»
|
1 – 4
|
Актавая зала
|
Ярмашэвіч А.І.
|
21.04
|
Кінапаказ «Чарнобыль - 37»
|
5 – 8
|
Актавая зала
|
Аліферчык І.А.
|
22.04 субота
|
Акцыя па добраўпарадкаванні тэрыторыі помнікаў «Памяць»
|
7
|
Тэрыторыя помнікаў
аг. Сялец
|
Лісіцкая М.У.
|
Гістарычная панарама «Толькі разам мы вялікая сіла»
|
1 – 4
|
Кабінет № 5
|
Амельчанка С.К.
|
Гульня-віктарына «Навука чалавечнасці»
|
5 – 6
|
Кабінет № 17
|
Шыдлоўская А.Р.
|
29.04 субота
|
Фестываль ГА «БРПА» «Лідар БРПА»
|
5 – 7
|
Актавая зала
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Рухомыя гульні «Да старту гатовы»
|
1 – 4
|
Спартыўная зала
|
Валюшка А.Г.
|
Акцыя па добраўпарадкаванні тэрыторыі помнікаў «Памятаем. Не забудзем!»
|
8, 9
|
Тэрыторыя помнікаў
|
Аліферчык І.А.
|
03.05 – 08.05
ТЫДЗЕНЬ ДЗЯРЖАЎНАГА ГЕРБА І ДЗЯРЖАЎНАГА СЦЯГА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСБ
|
Аліферчык І.А.
|
04.05
|
Віктарына «Іх подзвіг жывы, непаўторны і вечны»
|
5 – 9
|
Кабінет № 17
|
Аліферчык І.А.
|
Май
|
Акцыя «Ветэран жыве побач»
|
5 – 8
|
Тэрыторыя сельвыканкама
|
Аліферчык І.А.
|
06.05 субота
|
Гістарычная даведка «Па сцежках падзей і лёсаў»
|
1 – 4
|
Кабінет № 5
|
Амельчанка С.К.
|
Экскурс «Палай, піянерскае вогнішча!»
|
5 – 7
|
Кабінет № 17
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Віртуальны тур «Ва ўроках мінулага – дабрабыт будучыні»
|
8 – 10
|
Кабінет № 12
|
Аліферчык І.А.
|
08.05 – 13.05
ТЫДЗЕНЬ СЯМ’І
|
Шыдлоўская А.Р., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
13.05
субота
Дзень здароўя
|
Спорт-забег «Дарогай здароўя»
|
1 – 4
|
Тэрыторыя сельвыканкама
|
Валюшка А.Г.
|
Гадзіна здароўя «Правілы гігіены ведай і паважай»
|
5 – 7
|
Бібліятэка
|
Неліповіч Т.М.
|
Практыкум з элементамі трэнінгу «Стрэс перад экзаменам»
|
9
|
Кабінет № 9
|
Раманчук Т.І.
|
19.05
|
Урачыстая лінейка, прысвечаная Дню піянерскай дружбы. Прыём у рады ГА «БРПА»
«Піянер – гэта на ўсе 100»
|
1 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Шыдлоўская А.Р.
|
Май
|
Конкурс на лепшы фотаздымак «Імгненні турыстычнага сезона»
|
1 – 11
|
Фае 2 паверха
|
Аліферчык І.А.
|
09.05
|
Вахта памяці «Слава табе, пераможца-салдат!»
|
1 – 11
|
Парк
аг. Сялец
|
Аліферчык І.А., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
15.05 – 20.05
|
Класныя мерапрыемствы ў рамках Міжнароднага дня памяці ахвяр СНІДу
(16 мая)
|
5 – 11
|
Вучэбныя кабінеты
|
Класныя кіраўнікі
5 – 11 класаў
|
20.05 субота
|
Велапрабег «Дарогамі памяці»
|
1 – 4
|
Тэрыторыя сельвыканкама
|
Гальчун Н.У.
|
Эстафета карысных спраў «Адрас клопату: дом, вуліца, двор»
|
5 – 7
|
Тэрыторыя сельвыканкама
|
Хілько Т.М.
|
Ваенна-патрыятычная гульня «Арляня»
|
8 – 11
|
Тэрыторыя ўстановы
|
Аліферчык І.А.
|
22.05 – 27.05
ТЫДЗЕНЬ ТУРЫЗМУ І КРАЯЗНАЎСТВА
|
Валюшка А.Г., класныя кіраўнікі
1 – 11 класаў
|
27.05 субота
|
Паход «Падарожнічаем па Бярозаўскім раёне»
|
5 – 7
|
Бярозаўскі раён
|
Лісіцкая М.У.
|
Свята «Бывай, пачатковая школа!»
|
4
|
Кабінет № 5
|
Амельчанка С.К.
|
Турыстычная гульня «Адкрываем новыя гарызонты»
|
1 – 3
|
Тэрыторыя ўстановы
|
Валюшка А.Г.
|
Дыскатэка «Танцуй ад праблем»
|
7 – 11
|
Актавая зала
|
Трафімовіч Н.Б.
|
30.05
|
Свята «Бывай, дзіцячы сад!»
|
Выхавальнікі рознаўзроставых груп
|
Фае 1 паверха
|
Шчэрба Н.М., выхавальнікі дашкольнай установы
|
Чэрвень
|
Урачыстая лінейка «Апошні званок»
|
1 – 11
|
Пляцоўка ўстановы
|
Шыдлоўская А.Р.
|
31.05
|
Дзень здароўя і спорту, прысвечаны заканчэнню навучальнага года
|
1 – 11
|
Спартыўная пляцоўка
|
Валюшка А.Г., класныя кіраўнікі 1-11 класаў
|
31.05
|
Конкурс дзіцячага малюнка, прымеркаваны да Дня аховы дзяцей «Сябруюць дзеці на планеце»
|
1 – 5
|
Вучэбныя кабінеты
|
Класныя кіраўнікі
1 – 5 класаў
|
Чэрвень
|
Выпускны вечар «Выпускнік – 2023»
|
11
|
Актавая зала
|
Пракапеня М.І.,
Раманчук Т.І.
|